top of page
renovacie jawa babetta manet babeta tatran korado pionier pionyr ficht povazske strojarne povazska bystrica

RENOVAČNÁ DIELŇA MOTOCYKLOV

Divízia MTZ PS MOTO ponúka, v rámci svojej vedľajšej činnosti, jedinečnú službu pre všetky motocykle vyrobené v Považských strojárňach a ich pobočných závodoch – od reštaurátorských, servisných a renovátorských prác až po overenie historického stavu. Pre motocykle poskytujeme každoročný servis, pri ktorom pristupujeme k Vášmu motocyklu s najväčšiou starostlivosťou. 

 

Renovačné a údržbové stredisko zaručuje, že Váš motocykel bude v tých najlepších rukách. Nielenže sme zapálení pre považskobystrické motocykle, ale stáli sme pri ich zrode na rysovacích tabuliach Vývoja Motorových Vozidiel Považských strojární. Vďaka dlhoročným skúsenostiam a priamej účasti sa radíme medzi uznávaných odborníkov v oblasti histórie, údržby a renovácie považskobystrických motocyklov. Starostlivo pristupujeme ku všetkým aspektom údržby a zachovania originalit, vrátane presného historického stavu motocykla – pretože jedinečné motocykle si zaslúšia jedinečnú starostlivosť.

RENOVÁCIA

Zhmotnenie sna.

​Váš klasický motocykel – splnenie sna? Pomôžeme Vám tento sen zhmotniť. Či už motocykel potrebuje odbornú opravu, opravu niektorých častí, vrátane prinavrátenia do správneho historického stavu, alebo chcete z nepojazdného a nekompletného nálezového stavu vytvoriť exponát, ktorý akoby len dnes zišiel z výrobného pásu Motocyklovej výroby Považských strojární – sme tu pre Vás. Po renovácii získava motocykel certifikát o renovácii motocykla, vrátane fotografickej dokumentácie renovácie.

renovacia jawa veteran motocykle renovacia motocyklv pionier pionyr fichtl manet tatran jawa cross roadster trail babetta korado prototypy zdeno metzker

MOTOCYKEL "NA KĽÚČ"

Radi by ste si splnili svoj sen vlastniť plne funkčný motocykel z  Považských strojární, ale nedisponujete motocyklom na renováciu alebo nemáte záujem zháňať daný typ?  Práve pre Vás je vhodná služba renovácie motocykla, resp. jeho zákazková výroba z originálnych dielov. 

 

Na základe Vami zvolených kritérií z nášho katalógu motocyklov získame vybraný motocykel, ktorý kompletne zrenovujeme do stavu, akoby ste si ho kúpili ako nový v podnikovej predajni či Mototechne. K motocyklu obdržíte kompletný fotografický záznam z renovácie, certifikát o renovácii motocykla a v prípade záujmu zaistíme na motocykel zvláštne evidenčné číslo typu "H". Jedinečné know-how odborníkov na značku a veľké nadšenie pre kultúru autenticity sú unikátnymi predpokladmi pre kvalitnú prácu a presnú historickú hodnotu vozidla. 

CENNÍK RENOVAČNÝCH A SERVISNÝCH PRÁC

Ku každej zákazke pristupujeme individuálne podľa požiadaviek zákazníka. Nie je preto jednoduché presne stanoviť referenčnú cenu renovácie konkrétneho typu motocykla. Pre lepšiu predstavu o cenových reláciach renovácie uvádzame výčet orientačných cien v cenníku.

VÝSLEDKY NAŠEJ PRÁCE

Naše renovačné práce nájdete v podobe motocyklov u viacerých súkromných zberateľov, ale aj v zbierkovom fonde Vlastivedného múzea v Považskej Bystrici v podobe motocyklov "na kľúč", pre ktoré vykonávame aj konzultačné a archívno-bádateľské služby pre motocyklový fond. Pozrite sa na niektoré z už uskutočnených projektov.

ZÍSKAJTE CENOVÚ PONUKU

V prípade otázok na cenu renovácie / servisu motocykla nás neváhajte kontaktovať e-mailom. Ak sa rozhodne využiť služby našej renovačnej dielne, bude nasledovať osobné stretnutie v našich priestoroch, kde bude Váš motocykel detailne posúdený a na základe jeho stavu sa určí rozsah prác a v prípade renovácie jeho finálne prevedenie, zohľadňujúce Vaše požiadavky, ale v prísnom kontexte historicky správneho stavu. 

bottom of page