top of page
jawa babetta povazske strojarne kniha babetta babeta babetta 228 babetta 207 jawa moped zdeno metzker povazske strojarne povazska bystrica mopedy ceskoslovenske mopedy kniha elstar prototypy

BABETTA M-228 & M-207

BABETTA A KORADO I. diel

Tretia kniha z pera konštruktéra Vývoja Motorových Vozidiel Považských strojární Zdena Metzkera st. "BABETTA A KORADO" popisuje príbeh najslabšieho a jedného z najmladších strojov, ktorý prišiel na svet na rysovacích tabuliach konštrukcií Vývoja motocyklov Považských strojární – BABETTA.

Táto kniha je trochu iná, ako predchádzajúce dve. Pre rozsah tematiky sa autor rozhodol rozdeliť ju do dvoch dielov. Prvý sa zaoberá situáciou na svetových trhoch, v Československu aj v Považských strojárňach. Pripomenieme si najprv prvú etapu pri vývoji rozbehovej spojky mopeda Babetta 228 – našu motorovú reťazovú pílu. Prebehneme stručne niekoľko prototypov predchádzajúcich mopedu Babetta 228. Budú nasledovať typy Babetta 207 a elektrické mopedy. Autor spomína aj na ich tvorcov. Zoznámite sa s množstvom prototypov, ktoré dláždili cestu finálnym výrobkom, aj s amatérskymi úpravami či modifikáciami. Autor spomína na účinkovanie hlavne motorov v cestnom športe. 

 

Druhý diel bude venovaný hlavne dvojstupňovým prevodovkám na mini-motocykli Jawamatic, mopedom rady BABETTA M-210, M-221, M-225, M-226, jednostupňovému M-215, dvojstupňovej Lambade, KORADU a poľnohospodárskym agregátom. 

jawa kniha babetta 207 babetta 228 povazske strojarne zdeno metzker mopedy ceskoslovenske mopedy babeta jawa babetta kniha o babete
babetta I obsah.png

CENA

VYPREDANÉ

 

STRANY

208

TLAČ

plnefarebná

ROK VYDANIA

2018

ROZMER

225 x 170

JAZYK

slovenský

ISBN

978-80-570-0132-4

Z MOTOCYKLOV POVAŽSKÝCH STROJÁRNÍ VYŠLI

bottom of page