top of page
jawa tatran enduro kniha povazske strojarne isde smf slovenska motocyklova federacia zdeno metzker povazska bystrica sport trial cross jawa babetta tatran manet korado

ŠPORTOVÉ MOTOCYKLE TATRAN

Piata kniha zo série Motocykle Považských strojární predstavuje ojedinelý príbeh úspešných slovenských drahokamov na dvoch kolesách z prototypovej dielne a konštrukcií Vývoja športových motocyklov TATRAN.

 

V sérii športových podnikov sa zoznámite s postupným vývojom rýchlostných, ale hlavne súťažných motocyklov TATRAN, aby vtedy, keď posledné dosiahnú maximálnu technickú úroveň, bol ich osud v roku 1982 násilne ukončený. Športové Tatrany si zaslúžia takéto prirovnanie hlavne pre svoju vzácnosť, a to z dôvodu výroby len veľmi malého počtu strojov. Tatrany boli kusovo zhotovené špeciály pre tie najťažšie prevádzkové podmienky. Preto sa im dostalo časom všetko najlepšie z techniky a komponentov, ktoré sme vtedy poznali a boli dostupné. 

tatran obsah.png
tatran povazske strojarne jawa enduro zdeno metzker jawa 90 cross roadster trail ISDT ISDE roadracing zdeno metzker

CENA

VYPREDANÉ

STRANY

400

NÁKLAD

limitovaná edícia 300 ks

TLAČ

plnefarebná

ROK VYDANIA

2020

ROZMER

225 x 170

JAZYK

slovenský

ISBN

978-80-570-2073-8

Zo skromných počiatkov sa Tatrany vypracovali medzi svetovú "špicu", hlavne v súťažnom športe. Dnes ho voláme Enduro. Kniha Vás zoznámi s históriou aj tých najstarších čias u nás – v Považskej Bystrici. Autentické svedectvá bývalých jazdcov, konštruktérov a mechanikov športového oddelenia sú vzácnou súčasťou tejto publikácie. Veľká pozornosť je venovaná vrcholovému motocyklovému športu v Považskej Bystrici, aj zo zákulisia z pohľadu prípravy traťovou skupinou, v podobe Majstrovstiev republiky, Európy, Sveta, ale aj štyroch medzinárodných šesťdenných motocyklových súťaží.

 

Monografia v limitovanom náklade 300 ks na 400 stranách v sebe ukrýva akoby 3 dopĺňajúce sa publikácie – súťažné Tatrany, rýchlostné Tatrany a motocyklový šport.

Z MOTOCYKLOV POVAŽSKÝCH STROJÁRNÍ VYŠLI

bottom of page