top of page
jawa 90 kniha povazske strojarne manet tatran babetta korado zdeno metzker

JAWA 90

Druhá kniha zo série Motocykle Považských strojární, v ktorej sa dočítate príbeh kométy, ktorá neočakávane zažiarila na motocyklovom nebi bývalého Československa. Prekvapila náš svet svojim dizajnom a nadčasovou koncepciou výkonného motora. 

Kniha JAWA 90 sa zaoberá hlavne ťažkosťami, ktoré musí riešiť každý konštruktér pri každom projekte. Ospevovať jeho vlastnosti môže až neskôr reklamný odborník, obchodník či redaktor tematického magazínu. Dozviete sa aj niekoľko "perličiek" z podniku i zaujímavé okamihy z tých časov, ktorými chcel autor trochu oživiť suchý, technický charakter tejto publikácie.

Jawa 90 roadster trail cross kniha povazske stroajrne zdeno metzker

II. aktualizované vydanie

jawa 90 obsah.png

Pre veľký zaújem čitateľov pripravujeme II. aktualizované vydanie. Vydáme ho v roku 2024.

CENA

VYPREDANÉ

STRANY

255

TLAČ

plnefarebná

ROK VYDANIA

2017

ROZMER

225 x 170

JAZYK

slovenský

ISBN

978-80-972233-1-1

Budete svedkami, že aj pod Manínmi nechýbala invencia a nápady, ktoré by nemali upadnúť do zabudnutia. A to si pripomenieme len tri modely – Manet UR–50, SK–90 (Jawa 90) a VM–238 Mistral.

 

Kniha využíva bohatý archív, zhromaždený počas Metzkerovej konštruktérskej praxe, skúsenosti z prevádzky motocyklov SK–90, ktoré vlastní, aj získané materiály z rôznych prameňov. Tiež skúsenosti s motorom SK–120,6 ccm na tratiach motokárových pretekov, kde bol aktívnym konštruktérom. 

Z MOTOCYKLOV POVAŽSKÝCH STROJÁRNÍ VYŠLI

bottom of page